سال 1397

امسال با وجود سختی هایی که داشت تونستیم یک تیم تشکیل بدیم که متشکل از 6 نفر بود این تیم با هماهنگی ها و پیگیری های مستمر بعد از 6 ماه توانست اولین سمینار و رونمایی از خدمات و فعالیت های خود را به نمایش بگذارد.
اولین سمینار در تاریخ 27 آبان در دانشگاه تهران مرکزی برگزار شد. که اولین و لذت بخش ترین موردی بود که توانستیم آن را به سر انجام برسانیم.
در همین سال بود که اولین دفتر مستقل و خصوصی گروه آموزشی فونیکس با همکاری اعضای تیم تاسیس شد.
تا انتهای سال برنامه های جدیدی داشتیم، که بعد از اولین سمینار رونمایی قولمان را باید علملی میکردیم همان قولی که منجر به برگزاری رایگان یک دوره آموزشی به نام طراحی پهپاد در دانشگاه آزاد اسلامی تهران مرکزی شد.

و این بود از نحوه شروع و فعالیت ما …

سال 1398

با شروع سال 98 چالش های جدی را شرکت تحمل کرد تغییرات بزرگی در تیم و اعضا رخ داد و جابجایی های زیادی داشت (به هر حال همه چیز که همیشه خوب پیش نمیره…!) که خب معمولا برای شرکت های نوپا و تیم های جوان اتفاقی طبیعی است.
تیم با اینکه دستخوش تغییرات عمیقی شده بود به هر حال تا حدودی خودش را حفظ کرد و بعد از ماه ها تلاش و بالا و پایینی هایی که در این مدت بود بالاخره توانست در یک روزنه امیدی پیدا کند و به آن پایبند بماند.
در اواخر بهار امسال توانستیم با دانشگاه آزاد تهران مرکزی نیز وارد مذاکراتی بشویم و با اینکه سختی هایی داشت اما پایان جذابش این موضوع را برایمان تسهیل کرد.
اما قسمت جداب سال 98 که توانستیم بعد از کش مکش های که گفتیم برای ثبت شرکت اقدام کنیم و از اینجا بود که نام  گروه آموزشی فونیکس به شرکت آشیانه ققنوس ایرانیان تغییر کرد و قرعه این بازی، روی خوش خودش رو به ما نشان داد. به محض ثبت شدن نام شرکت، توانستیم در گردهمایی شرکت های دانش‌بنیان حوزه فضا پایه در پایون ریاست جمهوری شرکت کنیم و 3 روز مهمان صندوق نوآوری و شکوفایی با میزبانی خوبشان باشیم.
و این ورود بزرگ اتفاقات جذابی را برای شرکتی که تازه ثبت شده و اقداماتی داشته باعث شد تا مسیر جدیدی از یک رویا را ببینیم و ادامه دادیم، این موضوع باعث شد بتوانیم در نمایشگاه بین المللی ایپاس و نمایشگاه ملی فضایی دانشگاه شریف نیز میزبان و پذیرای علاقه‌مندان در این حوزه باشیم.
و در نهایت از اواسط این سال تیم جدید شروع به جذب شد و دوباره سختی کار بعد از روزهای خوشی درحال برگشت بود… به محض اینکه اموزش ها با اعضای تیم جدید شروع شد که یکی از محصولاتمان درحال ورود به بازار بود که با یک اتفاق خیلی عجیب رو به رو شدیم که دنیا را درگیر خوش کرد و این یک ضربه خیلی محکم به شرکتی بود که تازه دنبال رویاهای بزرگ بود (کرونا این ویروس منحوس نام آشنا) وارد زندگی همگان و سختی ها شروع شد …

سال 1399

بعد از ورود اپیدمی مجبور شدیم همه اعضای تیم به صورت دور کار فعالیت کنیم و محصولمان که در حال عرضه بود به دلیل پرتکل های سخت بر روی کسب و کار ها لغو شد و دیگر نتوانستیم از طریق روش های سنتی وارد عرصه بازار شویم و اینجا بود که به به بستر های دیگر مثل اینترنت وارد شدیم و آنرا خیلی جدی تر از قبل بررسی کردیم.
در سال 99 سعی کردیم که دوره ها و کلاس هایمان را به صورت مجازی و حضوری با رعایت پرتکل ها ادامه بدهیم و واقعا سالی بود که همه خسته بودیم تیمی جوان که با سرمایه شخصی وارد این بازی بزرگ شده بود دیگر نای ادامه دادن نداشت همچنان درحال فعالیت بود تا نور امیدی را دوباره ببیند که در این حین با بررسی دوباره تمام برنامه ها و شرایط یک برنامه جدیدی تدوین شد که آنرا بلافاصله بعد از تصویب هیئت مدیره به اجرا در آوردیم و این باعث شد که در سال 99 بتوانیم بعد از پیگیری ها و تلاش های بیوقفه به یک اتفاق بزرگ و جذاب دست پیدا کنیم و آن هم تاییدیه شرکت توسط معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در شرکت های خلاق بود…
حالمان خوب بود و حسابی انرژی گرفته بودیم با این خبر خوش که آموزه های زیرساختی را شروع کردیم و توانستیم همه چیز را مجدد طرح ریزی کنیم و یک دنیای کاملا جدید که قوای خیلی بیشتری از قبل داشت و برنامه و استراتژی پویا تری داشت طرح ریزی کنیم و وارد فاز بعدی شرکت و ایجاد تغییرات انقلابی و دگرگونی آن شویم….

سال 1400

وبالاخره بعد از گذشت یکسال تلاش بی وقفه و زیر ساختی که بالطعب هر انقلابی به از خودش باید سازندگی به همراه داشته باشد شروع کردیم و تمام خدمات و آموزش ها محصولات برنامه و تمامی موضوعاتی که در سال های قبل تجربه کردیم و باعث شد شما به ما بیاموزید که چطور باید باشیم و چطور میتوانیم بیشتر و بهتر در خدمت علاقه‌مندان این حوزه فعالیت کنیم…

بسیار قوی تر از قبل و پر شور تر از همیشه در کنار شماییم تا با فعالیت هایمان شگفت انگیزتان کنیم و از این رشته زیبا لذتی بی اندازه ببرید.

همراهمان باشید که خانواده فونیکس هر روز درحال بزرگ تر شدن است. 

فونیکس رویاهات باش

این داستان ادامه دارد …!

اگر علاقه‌مند به دریافت تجربیاتمان هستی که در این مسیر برایمان اتفاق افتاد به وبسایت گروه توسعه کسب و کار نوروزی مراجعه کنید.

معرفی آشیانه ققنوس ایـرانیان

فونیکس ایر نام مجموعه جوانی است که با هدف توسعه علم‌های مدرن و آینده دار در حوزه هوافضا تشکیل شده است. این مجموعه با تیم تحقیقاتی قوی و به‌روزی که دارد، دوره‌های آموزشی هوشمندانه‌ای طراحی می‌کند تا علوم فعالیت حرفه‌ای و موثر را در این زمینه گسترش دهد و افراد توانمند برای شغل‌های مدرن برای امروز و فردای کشور بسازد. افرادی که در دنیای تکنولوژی حرفی برای گفتن داشته باشد. در همین راستا فونیکس ایر تا کنون بیش از 350 نفر را به طور مستقیم و غیر مستقیم آموزش داده است.

داستان فونیکس ایر

داستان فونیکس ایر، داستان همنشینی سه واژه‌ی صبوری، مداومت و رشد است.
دوره‌های حضوری و غیرحضوری فونیکس ایر، جایی است که علاقه‌مندان به دنیای پهپاد و هوافضا، جویندگان کار، مهارت و همه آن‌هایی که می‌خواهند از قافله‌ی تغییرات سریع دنیای امروز عقب نمانند، می‌توانند هر زمان که اراده کنند سر کلاس درس‌های تخصصی ما بنشینند.

علیرضا نوروزی ، بنیان‌گذار شرکت آشیانه ققنوس ایرانیان، یکی از چهره‌های شناخته‌شده اکوسیستم پهپادی ایران است که تلاش کرده، مجموعه‌ای را گرد هم بیاورد که از ترکیب آموزش، مهارت و کارآفرینی، فراتر از تئوری و جزوه‌های آموزشی، یک محصول واقعی بسازد. ترکیب مهارت‌آموزی و به‌روز بودن آموزش‌های فونیکس ایر برای بسیاری از دانشجویان این مجموعه، به یک نتیجه دلچسب ختم می‌شود: راه‌اندازی کسب‌وکار یا استخدام در بهترین کسب‌وکارهای ایران.

فونیکس ایر چه کار می کند؟

فونیکس ایر با شناسایی تغییرات فناورانه در حوزه پهپاد و نیاز روزافزون جامعه ایران به مهارت‌هایی چون طراحی پهپاد و طراحی پک های آموزشی کار خودش را شروع کرد، اما با پیش رفتن، کسب تجربه، گرفتن بازخورد از دانشجویان و یاری گرفتن از اساتید متخصص این حوزه، به عرصه‌های بزرگتر و جذاب‌تری مانند آموزش‌های مرتبط با راه‌اندازی کسب‌و‌کار پهپادی، اصول بهینه‌سازی طراحی پهپاد عای غیر نظامی، آموزش نیازمندی‌های مدیریتی کسب‌وکارهای هوافضایی، تیم‌ تحقیق و توسعه پهپاد و … پا گذاشت. درحال حاضر دوره‌های آموزشی فونیکس ایر در هفت حوزه طراحی پرنده های بدون سرنشین، ساخت پرنده،تخصصی و مهندسی هوافضا، تعمیرات تخصصی، راه‌اندازی استارت‌اپ‌های پهپادی و راه اندازی کسب و کار ، به‌صورت حضوری و غیرحضوری با پذیرش دانشجو از سراسر ایران و جهان برگزار می‌شود.

تفکر فونیکس ایر

ما در چه جهانی زندگی می‌کنیم؟ در یک دنیای ایستا و رخوت‌زده و سراسر سکون؟ یا یک دنیای دینامیک و پویا و «همیشه در حال حرکت»؟ اگر شما هم مثل همه‌ی آن‌هایی که با مجموعه آموزشی فونیکس ایر، همدل و همفکر هستند، فکر می‌کنید پاسخ این سوال پویایی و «همیشه در حرکت بودن» است، باید بدانید که همراه شدن و هم‌حرکت شدن با یک دنیای در حال حرکت، یک شرط اساسی دارد: شما هم باید مدام در حال حرکت باشید. شما نباید حتی برای یک روز توقف کنید. ما در مجموعه فونیکس ایر معتقدیم برای هم‌نفس شدن و هم‌ریتم شدن با این دنیای «همیشه در حرکت» باید خودتان را به مهارت‌های تازه و نو مجهز کنید. باید هر روز برای یادگیری تجربه‌های تازه، ذهن‌تان را به روی نوآوری و خلاقیت گشوده نگه دارید. باید با ما همفکر باشید که دنیای مدرنی که بر پایه فناوری و نوآوری به پیش می‌رود، شهروندانی یادگیرنده و خلاق می‌خواهد. با یادگیری و خلاقیت، دیگر چیزی به نام بیکاری و عدم امنیت شغلی وجود نخواهد داشت. این روزها همه به دنبال آدم‌های متخصص و ماهر می‌گردند، تخصص ما در فونیکس ایر، ساختن چنین شهروندانی است؛ شهروندانی ماهر، خلاق، یادگیرنده و آماده برای ورود به یک دنیای درحال‌حرکت.

چشم‌انداز فونیکس ایـر

فونیکس ایر می‌خواهد بزرگترین و معتبرترین مرجع آموزش‌های نوین دنیایی باشد که در حوزه پهپاد و ابزارهای مهندسی هوافضا بنا شده و روزبه‌روز هم در حال بزرگتر شدن است. مجموعه آموزشی فونیکس ایر تلاش دارد، شهروندان ایرانی هزاره سوم را به تخصص‌ها و مهارت‌های حیاتی این هزاره مسلح کند تا در دنیایی که مفهوم شغل، کار و استخدام هر روز دستخوش تغییر می‌شود، مطمئن باشند همگام و همراه این دنیا قدم خواهند برداشت و از زیبایی‌ها و ارزش‌های آن بی‌نصیب نخواهند ماند.

پلی میان آموزش و بازار کار

فونیکس ایر ، دانشجویان خود را تا رسیدن به بازار کار همراهی خواهد کرد. به‌عبارتی ما معتقدیم اگرچه هر فرد متخصصی می‌تواند وارد بازار کار شود، اما به دلیل تغییرات و دگرگونی‌های بازار کار، دسترسی به بهترین موقعیت شغلی متناسب با مهارت‌های افراد، کمی مشکل و پیچیده است. ما در فونیکس ایر تلاش داریم با پیوند زدن آموزش به بازار کار، این معضل قدیمی را حل کنیم. آزمون‌های تخصصی در پایان دوره‌های آموزشی فونیکس ایر ، راهی است برای ساختن رزومه و تاییدیه‌های شغلی تا کارآموزان فونیکس ایر با داشتن یک گواهی معتبر بتوانند هم خودشان موقعیت‌های بهتری را شناسایی کنند، هم هم‌دوره‌ای‌ها و اساتید فونیکس ایر بتوانند ‌آن‌ها را به شرکت‌های مختلف معرفی کنند.

آنچه در بخش آموزش های فونیکس ایر نصیب شما می شود

  • با شرکت در دوره‌های حضوری (در شهرها و استان‌های مختلف ایران) و غیرحضوری (از سراسر دنیا) می‌توانید اصول و تجربه‌های طراحی، ساخت، راه‌اندازی و توسعه کسب‌وکارهای پهپادی را یاد بگیرید.
  • می‌توانید با مرور مباحث و انجام تکالیف هر جلسه از دوره، یادگیری خود را در خانه بیازمایید و در جلسات بعدی ضعف‌ها و نیازهای خود را برطرف کنید.
  • در تمام طول دوره از پشتیبانی سامانه اختصاصی، پیام‌رسان و تلفن فونیکس ایر استفاده کنید.
  • در آزمون نهایی شرکت و گواهی معتبر دریافت کنید.

فرصت‌های شغلی که فونیکس ایر در اختیار شما قرار می‌دهد

  • با آموزش‌هایی که در فونیکس ایر یا حتی خارج از محیط فونیکس ایر یاد گرفته‌اید، می‌توانید در آزمون‌های فونیکس ایر شرکت کنید.
  • با نتایج آزمون‌هایی که کسب کرده‌اید، رزومه واقعی خود را بسازید.
  • با داشتن گواهی کیفی فونیکس می‌توانید از بین فرصت‌های شغلی شرکت‌های معتبر (در تهران، در شهر خودتان و یا در هرکجای ایران) که در دسترس همیار‌آکادمی قرار می‌گیرند، به استقبال فرصت‌های مختلف شغلی بروید.

دستاورد فونیکس ایر

فونیکس ایر بعد از 3 سال فعالیت افتخار دارد که در وبسایت فونیکس ایر بیش از 350 نفر را به طور مستقیم و غیر مستقیم، رایگان و با هزینه آموزش دهد. شرکت آشیانه ققنوس ایرانیان توانست در این مدت به تایید حوزه خلاق معاونت علمی فناوری ریاست جمهوری، سامانه شبکه ملی صنایع ملی و هوانوردی ایران در ریاست جمهوری، همکار بخش خصوصی سازمان فضایی ایران و مورد تایید سازمان دانشگاه آزاد اسلامی و فرماندهی انتظامی تهران بزرگ (فاتب) دربیاید، که در این خصوص تدریس و فعالیت و نمایشگاه های ملی و بین المللی را شرکت کرده و در آنها نقش موثری را داشته است.

اگر پیشنهادی دارید، با من تماس بگیرید.

ایمیل: contact@phoenix-air.ir
شماره تلفن تماس باما: 02435265241
شماره همراه: 09050427190

مالک سایت : شرکت آشیانه ققنوس ایرانیان