کاربرد پهپاد ها در بازرسی صنایع نفت گاز

کاربرد دیگر پهپادها را می توان در اجرا و مدیریت پروژه های بزرگ صنعتی و عمرانی جستجو کرد. 

جایی که از این ابزار برای انجام بازرسی های دوره ای و تخصصی تاسیساتی همچون سکوهای نفتی، لوله های انتقال آب و گاز، پروژه های عمرانی بزرگ همچون پل ها و سدها و مواردی از این دست بهره گرفته می شود.

ایمنی و بهره وری برای تأسیسات پالایش انرژی مدرن مهم است و بازرسی ها ماموریت حیاتی برای حفظ عملیات هستند. روش های بازرسی سنتی همواره مشکلات و سختی های فراوانی داشته اند.

 با استفاده از پهپادها و ربات های پرنده می توان عملیات نظارت، بازرسی، نشت یابی و امنیت تاسیسات و خطوط انتقال نفت، گاز و پتروشیمی را بادقت بسیار بالا در مدت زمان کم و با هزینه های منطقی انجام داد. 

مرکز پهپادها آماده ارائه کلیه خدمات عملیات های بازرسی، نظارت و امنیت خطوط و صنایع نفت، گاز و پتروشیمی می باشد.

با تجهیز پهپادها به دوربین ها و سنسورهای مناسب می شود موارد خطرناک همچون نشتی ها، بخش های تحت فشار، حرارت بیش از حد و . . . را شناسایی نمود.

 حتی اتصال بازوهای رباتیک، این پرنده های کنترل شونده را به ربات های تکنیسین بدل خواهد کرد. بدین سان می توان برخی تعمیرات در نقاط غیر قابل دسترس را به راحتی به انجام رساند.

نقش پهپاد در بازرسی نفت و گاز

با توجه به سابقه وجود خطوط لوله نفت وگاز در کشور، نیاز به نظارت دقیق به منظور تضمین تداوم جریان نفت وگاز درکشور احساس میشود. 

از سوی دیگر با توجه به اتمام عمر طراحی خطوط لوله قدیمی و بروز پدیده خوردگی و نشتی، نیاز به استفاده از روشهای سریع و کمهزینه برای نظارت بر انتقال فرآورده های نفتی توسط خطوط لوله ضروری است. 

این مهم نشان میدهد که پرنده های هدایت پذیر از دور (پهپاد)، نسبت به روشهای دیگر بازرسی خطوط لوله در ایران دارای برتری هستند. پهپادها با توجه به انعطاف پذیری و قابلیت حمل حسگرهای متنوع میتوانند پاسخگوی نیازهای عملیاتی خطوط لوله در ایران باشند.

#فونیکس_رویاهات_باش  #آشیانه_ ققنوس_ ایرانیان#فونیکس #علیرضا_ نوروزی #خانواده_ فونیکس

میانگین امتیاز / 5. تعداد آرا:

اولین نفری باشید که به این پست امتیاز می دهید.

دیدگاهتان را بنویسید